Wielkie święto numizmatyczne "Coin Expo" już niebawem.

Od 1 stycznia 2014 roku do obiegu wchodzą monety euro w dwóch kolejnych państwach. Są to: Andora i Łotwa.
Andora od kilku lat wykorzystywała w wewnętrznym obiegu walutę euro. Do dnia 31 marca 2012 roku odbywało się to bez umowy, na zasadach tzw. jednostronnej euroizacji. Umowę podpisano w dn. 30 czerwca 2011 roku. Weszła ona w życie z dniem 1 kwietnia 2012 roku Wówczas to maleńkie państwo w Pirenejach, współrządzone przez prezydenta Francji i biskupa hiszpańskiego miasta Seo de Urgel stało się pełnoprawnym członkiem Unii Gospodarczej i Walutowej. Tym samym od 1 stycznia 2013 roku państwo to mogło emitować własne monety euro. Jednak opóźniło emisją własnych wzorów o rok.
Narodowy Bank Polski zaprezentował w dniu dzisiejszym zestaw dwóch monet „600 lat stosunków dyplomatycznych polsko-tureckich”. W 2014 roku będzie obchodzona sześćsetna rocznica polskich stosunków dyplomatycznych z Turcją. Właśnie dla uhonorowania tej wyjątkowej rocznicy wyemitowane zostaną wspólnie przez Narodowy Bank Polski i Centralny Bank Republiki Tureckiej dwie monety bite w srebrze, które będą upamiętnieniem tego wydarzenia. Pojawią się one na rynku numizmatycznym 26 czerwca 2014 roku. Obie monety – polska i turecka, tworzyć będą jeden zestaw.
Kilkaset monet kolekcjonerskich - złotych, srebrnych i Nordic Gold- poświęconych igrzyskom olimpijskim można obejrzeć na wystawie numizmatycznej zorganizowanej w Oddziale Okręgowym NBP w Lublinie.
Wystawa zatytułowana "Citius-Altius-Fortius. Sport na monetach"' została przygotowana z okazji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver. Wszystkie prezentowane monety pochodzą z prywatnych zbiorów lubelskich numizmatyków, członków Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego.
13 stycznia 2014 roku Europejski Bank Centralny zaprezentował nowy wizerunek banknotu o nominale 10 euro. W obiegu banknot pojawi się od 23 września 2014 roku. Podobnie jak wprowadzony w maju 2013 roku, również zmodernizowany banknot 5 euro, także i ten został wyposażony w ulepszone zabezpieczenia oraz poprawiono jego wytrzymałość. Nowe banknoty otrzymały specjalną warstwę ochronną dzięki czemu ich zużycie będzie wolniejsze. Będą więc rzadziej wymieniane, co obniży ich koszt produkcji a także będzie miało pozytywny wpływ na ekologię.
Mennica Polska wraz z warszawskim Muzeum Łazienek Królewskich przygotowuje prawdziwą numizmatyczną ucztę dla oka. Po raz pierwszy od końca XVIII wieku zaprezentowana zostanie złota seria medali - Złoty Poczet Królów Polskich.
24 stycznia 2017 roku zaprezentowano nowy wzór obiegowych monet euro wyemitowanych przez Watykan. Na nowych monetach nie ma już wizerunku papieża, jest za to herb papieski. Od momentu wyemitowania pierwszych monet euro przez Watykan jest to już piąty wzór monet obiegowych tego państwa.
W sobotę 18 kwietnia 2015 roku w Warszawie przy ulicy Jezuickiej 6/8, odbędzie się 31-sza, aukcja numizmatyczna organizowana przez Polskie Towarzystwo Numizmatyczne. Na aukcji wystawionych do sprzedaży będzie szereg przedmiotów: monet, medali, banknotów i dokumentów. Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00. Przedmioty wystawione na Aukcję będą udostępnione do wglądu w dniu Aukcji 18 kwietnia (sobota) w siedzibie Zarządu Głównego PTN przy ul. Jezuickiej 6/8 w Warszawie w godzinach 09.00-10.00 oraz na życzenie, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym (22 8313928), również w siedzibie Zarządu Głównego PTN w Warszawie, ul. Jezuicka 6/8. Dostępny jest katalog aukcji, który w cenie 35,00 złotych można zakupić TUTAJ, a także Katalog aukcyjny w wersji online.
Płock (w preambule do Statutu Miasta Płocka użyto nazwy Stołeczne Książęce Miasto Płock) – miasto na prawach powiatu na Pojezierzu Dobrzyńskim i w Kotlinie Płockiej, nad Wisłą, w województwie mazowieckim. Jedno z najstarszych miast Mazowsza. W latach 1975–1998 miasto było stolicą województwa płockiego. Obecnie jest siedzibą ziemskiego powiatu płockiego. Historycznie Płock był stolicą Mazowsza oraz pełnił rolę stolicy Polski w latach 1079-1138, a następnie był stolicą książąt mazowieckich. Po śmierci ostatniego księcia płockiego, Janusza II był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. W mieście swoją siedzibę mają: rzymskokatolicka kuria diecezji płockiej (od 1075 r.) oraz władze Kościoła Starokatolickiego Mariawitów i mariawickiej diecezji warszawsko-płockiej.
W dniu dzisiejszym w Radomiu rozpoczynają się kolejne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show. Lotnisko Radom-Sadków gości najlepszych akrobatów lotniczych. Bezpośredni kontakt z pilotami i technikami z całego świata oraz możliwość fotografowania maszyn to doskonała atrakcja nie tylko dla miłośników lotnictwa. Nowością tegorocznej wystawy jest prezentacja stacji radiolokacyjnych oraz wyrzutni rakietowych będących na wyposażeniu polskich radiotechników i przeciwlotników. To jedyna okazja, żeby zobaczyć z bliska taki sprzęt.
Miłośnicy zwierząt na monetach w tym roku poczuli się zawiedzeni. Narodowy Bank Polski nie umieścił w planie emisyjnym monety z popularnej serii „Zwierzęta świata”. Pewną rekompensatą może być tegoroczna emisja lokalnych żetonów z Zakopanego – Dutków Zakopiańskich. Przygotowano cztery wizerunki przedstawicieli fauny Podhala. Zmieniony został również producent tegorocznych Duktów.