Ocena i Cena gradingu.
Dziwimy się czasem dlaczego niektóre monety osiągają tak wysokie ceny. Sprzedawane są w małych „pudełeczkach” , które to powoduje zwiększenie ich wartości dwu- , trzy- a czasem nawet 5-krotnie (w skrajnych przypadkach nawet więcej). Co jest takiego w ograndowanych monetach, że osiągają takie ceny? Czy warto więc oddawać swoje monety do oceny?
Już wkrótce nowe emisje dukatów lokalnych - UAKTUALNIENIE
Niektórzy błędnie nazywają je monetami zastępczymi. Na pierwszy rzut oka rzeczywiście wyglądają jak monety, lecz nimi nie są. Pełnią jedynie rolę żetonu-bonu towarowego, którym można płacić przez pewien okres czasu w danym mieście lub regionie, który jest jego emitentem. Dukaty lokalne bo o nich mowa z każdym rokiem zyskują coraz więcej zwolenników. Interesują się nimi już nie tylko instytucje zajmujące się promocją miast, lecz coraz częściej kolekcjonerzy-numizmatycy. Już wkrótce nowe emisje dukatów lokalnych i szansa na powiększenie swojej numizmatycznej kolekcji.
65 rocznica powstania w getcie warszawskim
I przyszedł czas na kolejną emisję monet w tym roku. NBP ujawnił dziś wizerunki monet „65 rocznica powstania w getcie warszawskim”. Nakład niestety po raz kolejny zaskoczył wszystkich. 145.000 sztuk monety srebrnej to najwyższy w historii IIIRP nakład monety o nominale 20zł. NBP wykazuje tendencję zwyżkową, każda kolejna emisja jest coraz większa. Czy możemy się w tym roku spodziewać 150.000? Niestety obawiam się, że tak.
Dotacja na badania monet (...) znalezionych w pobliżu Kalisza
Minister kultury i dziedzictwa narodowego pozytywnie zaopiniował wniosek Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk o przyznanie dotacji na badania skarbu monet i innych zabytków, znalezionych w 2007 r. w pobliżu Kalisza. "Minister podjął decyzję o przekazaniu 25 tys. zł. na badania ratownicze na stanowisku zagrożonym rabunkiem oraz na konserwację zabytków i opracowanie wyników badań" - poinformował archeolog z Muzeum Okręgowego w Kaliszu, Leszek Ziąbka.